Legenda Ryszarda Kapuścińskiego
praca mechanik zielona góra
Nie da się mówić o polskim reportażu wojennym, nie wspominając o Ryszardzie Kapuścińskim. Ryszard Kapuściński uważany jest za ojca polskiego reportażu.
To w ogóle obok Stanisław Lema najczęściej tłumaczony na języki obce polski pisarz. Jego legendę zbudowały przede wszystkim reportaże z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Ameryki Łacińskiej.
Jako dziennikarz miał okazję widzieć na własne oczy aż 27 rewolucji ze wszystkimi ich konsekwencjami, czyli wojnami, chaosem, zniszczeniami i ofiarami. Jako reporter wojenny relacjonował m.
in. wojnę domową w Kongu, a także słynną wojnę futbolową między Salwadorem a Hondurasem.
Żywot Kapuścińskiego obrazuje także całą masę niebezpieczeństw, na jakie są narażeni w swojej pracy reporterzy wojenni. Czterokrotnie w różnych częściach świata miał zostać rozstrzelany, ale za każdym razem udawało mu się uratować.
Zmagał się też z różnymi chorobami – w Afryce zachorował na malarię mózgową i gruźlicę. Jego wspaniałe książki fascynują po dziś dzień kolejne pokolenia reporterów niekoniecznie wojennych.
Polecane artykuły
Reporterzy wojenni korzystają z pomocy ochrony
agencja pracy tymczasowejskup znaczków poznań Praca korespondenta wojennego jest bardzo niebezpieczna. Reporterzy muszą być chronieni, chociaż i najlepsza ochrona nie zapewni im 100-procentowego bezpieczeństwa. Korespondent wojenny to dziennikarz, czyli osoba cywilna, która musi pracować w miejscach
Jak praca korespondenta wojennego wpływa na jego rodzinę?
www.pol-argos.pljacuzzi Praca w charakterze reportera wojennego odbija się nie tylko na jego psychice, ale także na jego rodzinie. Korespondent wojenny to wyjątkowo niebezpieczna praca. Niesie ze sobą zagrożenia czysto fizyczne (można zostać rannym lub nawet zginąć), ale także psychiczne. Dziennika